Follow Machineseeker.com

Galeria zdjęć: Top 10 najsilniejszych wózków widłowych świata

Press release   •   Apr 16, 2018 08:00 UTC

Grafika informacyjna: Top 10 najsilniejszych wózków widłowych świata

Maszyny do zadań specjalnych

Transport ciężkich stalowych części o ogromnych rozmiarach, w pełni załadowanych kontenerów, a nawet całych statków nie stanowi dla nich większego problemu. Wózki widłowe przedstawione poniżej nie mają bowiem nic wspólnego z normalnymi, na co dzień spotykanymi standardowymi urządzeniami.

Rynek maszyn używanych www.machineseeker.pl opublikował listę 10 najsilniejszych wózków widłowych na świecie.

Jak to mówią: „Zadania specjalne wymagają specjalnych urządzeń”. Maszyny przedstawione w naszym rankingu stosowane są przede wszystkim w górnictwie oraz w stoczniach na całym świecie. Ich głównym zadaniem jest transport ładunków wielogabarytowych od kilkunastu do kilkudziesięciu ton – transport 72 ton ładunku na wysokość kilku metrów i do tego w ciężkich warunkach, żaden problem!

Najsilniejsza z przedstawionych maszyn mierzy 4,67 metrów szerokości - jest dwa razy szersza niż dwa obok siebie stojące SUV-y. Rozstaw jej osi wynosi 5,75 metra, czyli tyle co długość średniej rozmiarów limuzyny, a waga tego kolosa (90 ton) przekracza ciężar połówki domku jednorodzinnego. Wózek widłowy fińskiej firmy Kalmar, typ DCG720-10LB zajmuje pierwsze miejsce w rankingu.

"Pomimo ogromnej masy i dużej nośności przedstawione maszyny zużywają znacznie mniej paliwa niż samochód Formuły 1 na torze wyścigowym", wyjaśnił Thorsten Muschler, założyciel i prezes portalu maszyn używanych Machineseeker.pl.

"Inwestycja finansowa w nowe urządzenie jest wysoka, nawet sześciocyfrowa. Dlatego zakup używanego wózka widłowego jest bardziej ekonomiczną alternatywą dla wielu kupujących. Potwierdza to rosnący popyt na używane wózki widłowe na naszym portalu" – stwierdził ekspert ds. używanych maszyn.

W galerii zdjęć, przygotowanych przez platformę internetową www.machineseeker.pl, rynku stacjonarnych maszyn używanych można obejrzeć zestawienie 10 najsilniejszych wózków widłowych świata.


Komunikat prasowy:

Artykuł może zostać bezpłatnie opublikowany w innych mediach pod warunkiem podania podlinkowanego źródła galerii zdjęć www.machineseeker.pl w opublikowanym artykule.

Link do pobrania galerii zdjęć:

http://press.machineseeker.com/latest_media/tag/top-10-najsilniejszych-wozkow-widlowych-swiata#filter-list-items

O nas:

Serwis Machineseeker jest liderem na rynku europejskim wśród giełd internetowych stacjonarnych maszyn używanych. Około 5.000 handlarzy wystawia na chwilę obecną ponad 140.000 maszyn używanych i nowych na naszym portalu. Portal międzynarodowy www.machineseeker.com dostępny jest obecnie w ponad 60 wersjach językowych. Łączna wartość rynkowa wszystkich zapytań, wysłanych w ciągu jednego miesiąca przez potencjalnych kupujących do zarejestrowanych handlarzy, wynosi ponad 700 milionów euro.

Comments (0)

Add comment

Comment

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.